do góry

Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Spółka z o.o. 43-450 Ustroń, ul. Myśliwska 10

Strona główna/Komunikaty/Ogłoszenia/Komunikat o fakturach korygujących taryfę za odprowadzanie ścieków.

Komunikat o fakturach korygujących taryfę za odprowadzanie ścieków.

2019-03-19

Wszystkich naszych klientów informujemy,  że w wyniku monitoringu przeprowadzonego przez  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wprowadzania zmian w zakresie wdrażania taryf na okres 3 lat zostaliśmy zobowiązani do korekty daty wejścia w życie obowiązywania taryf za zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gmin:  Goleszów sołectwo Cisownica, Ustroń, Wisła , Strumień i Chybie. Nowa taryfa została wprowadzona w Wodociągach Ziemi Cieszyńskiej od 1 czerwca 2018 roku, a powinna obowiązywać od 25 maja 2018 roku.

W odpowiedzi na wezwanie „Wód Polskich” WZC informowało Regulatora,  że taryfa faktycznie weszła w życie 25.05.2018 r. ale ze względu na łatwość zaimplementowania zmiany w systemie billingowym oraz czytelności rozliczeń dla naszych klientów zmianę ceny wprowadzono od 1.06.2018 r. Zastosowanie zmiany ceny od 1.06.2018 r. było poza tym korzystniejsze dla klientów, ponieważ cena od 1.06.2018 r. jest wyższa od dotychczas obowiązującej. Jednak pomimo takiego wyjaśnienia „Wody Polskie” wymagały od nas dokonania korekty w rozliczeniach z klientami czego wynikiem są przesyłane do Państwa faktury korygujące opiewające na bardzo niskie kwoty.

Za powstałe z tym faktem niedogodności przepraszamy, jednocześnie informujemy, że stosownych płatności można dokonać wraz z kolejno wystawioną fakturą bez ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów w związku z opóźnioną zapłatą.

 

Kontakt:

Dział Zbytu

Tel.: 33 852 10 01